EN | TR

Bölüm Başkanı MesajıDeğerli öğrenciler ve adaylar,

Tasarımın toplum ve insan hayatındaki anlam ve değerinin farkında olan Tarsus Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü, bu amaçla hazırladığı eğitim programıyla geleceğin tasarımcılarını yetiştirmeyi hedeflemektedir. Değişen ve gelişen bilgi çağında yaşadığı toplumu gözlemleyen, analiz eden ve çıkarımlarda bulunabilen; etik ve estetik değerler bilincinde tasarım ile ilgili bilgiye ve teknik donanıma hâkim bireyler yetiştirmek, bölümümüzün ana hedefidir.
İki yıl dört dönemlik ön lisans eğitimi süresince bölümümüzde, gelişen teknoloji ve zorlaşan iş yaşamını karşılayan donanım ve sanatsal becerileri açısından yetkin bireyler yetiştirmek için hazırladığımız programlar alanında uzman kadrolarımızla öğrencilerimize sanat, sosyal bilim dersleri ve atölye çalışmaları ile uygulamaya yönelik beceriler kazandırılmaktadır. Bölümümüzde bu amaçlara ulaşmak için gerekli teknik donanım, atölye, laboratuvar, fotoğraf ekipmanları vb. görsel araç ve gereçler bulunmaktadır.
Tarsus Üniversitesi, Tasarım Bölümü olarak sizleri bölümümüzün kıymetli öğrencileri olmaya davet ediyorum ve mezun öğrencilerimizin meslek hayatında başarılı olması diliyorum.

Öğr. Gör. Yiğit BALCI
Bölüm Başkanı